Remis w zasięgu ręki.

5 listopada 2022

Sokół Kleczew przegrał wyjazdowe spotkanie z KP Starogard Gdański 1-3.Bramkę dla Sokoła zdobył na początku spotkania Mateusz Wzięch. Wygrana zespołowi Łukasz Cichosa wymknęła się w samej końcówce. Gospodarze zwycięskie bramki zdobyli w 87 i 92 minucie gry.

Sokół mecz w Starogardzie Gdańskim zaczął imponująco. Już w drugiej minucie gry po akcji Michała Zimmera bramkę zdobył Mateusz Wzięch. Dla 20-latka był to już czwarty gol w tym sezonie.

KP wyrównał jeszcze w pierwszej połowie. Dośrodkowanie z lewej flanki skutecznie uderzeniem głową wykończył Paweł Łysiak. Przez wiele kolejnych minut rezultat utrzymywał się bez zmian. Mecz był wyrównany i Sokół zasługiwał przynajmniej na jeden punkt.

Niestety pod koniec meczu cała strategia posypała się jak domek z kart. Zmiany które miały przynieść utrzymanie korzystnego wyniku dały skutek odwrotny do zamierzonego. W 87 minucie Mateusz Mączyński wykorzystał złe wybicie obrońców Sokoła i zdobył gola dającego prowadzenie.

Już w doliczonym czasie KP jeszcze raz ukarał Sokoła tym razem za błąd w środku pola. Strata piłki w tej strefie sprawiło, że Przemysław Brzeziański mógł oddać strzał z dystansu. Piłka powędrowała pod ręką Mateusza Kolińskiego i mecz zakończył się przegraną Sokoła 1-3.

Już w najbliższy piątek 11 listopada Sokół zagra na własnym terenie z Pogonią II Szczecin. Będzie to ostatnie spotkanie Sokoła przed własną publicznością w tym roku.

KP Starogard Gdański – Sokół Kleczew 3-1 (1-1)

Mateusz Wzięch 2’

Sokół: Mateusz Koliński – Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Jan Andrzejewski, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Kacper Janiak (85’ Patryk Kieliba), Mateusz Wzięch (65’ Paweł Bednarski), Łukasz Bogajewski (65’ Emanuel Mikołajczyk), Fabian Grzelka (77’ Adrian Ratajczyk).