Remis w drugim sparingu

5 lutego 2023

W drugim meczu sparingowym Sokół Kleczew zremisował z Wartą Sieradz 1-1. Gola dla zespołu Łukasza Cichosa zdobył w drugiej części meczu Fabian Grzelka.

W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany. Zarówno zespół z Sieradza, jak i Kleczewa miały swoje okazje, ale ogólnie tempo meczu było dość nieśpieszne. Obraz meczu zupełnie inaczej wyglądał po zmianie stron. Sokół zaraz po wznowieniu gry miał wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia, jednak samo wykończenie było dożo mniej udane. Później do głosu doszli Warciarze, którzy w przeciągu 10 minut przeprowadzili kilka groźnych ataków z czego jeden z nich zakończył się trafieniem w poprzeczkę, a drugi w słupek.

Sokół zdołał jednak odeprzeć napór przeciwnika, a w 71 minucie sam miał doskonałą okazję ale piłka i po stronie boiska trafiła w poprzeczkę.  Chwilę potem po zamieszaniu w polu karnym Warty najsprytniej zachował się Fabian Grzelka, który dał Sokołowi prowadzenie.

Niestety Sokół nie utrzymał prowadzenia i już pięć minut później był remis. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie.