Remis Trampkarzy z CKS Zbiersk!

18 maja 2022

15 maja na boisku w Budzisławiu drużyna Trampkarzy Starszych rozegrała 8 mecz ligowy w rundzie wiosennej. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół CKS Piast Zbiersk. W pierwszym meczu na jesień wygraliśmy zdecydowanie 6:0 jednak rewanż zaczął się dla nas bardzo źle bowiem już w pierwszej minucie meczu jeden z naszych zawodników sfaulował we własnym polu karnym przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił kapitan drużyny gości.

W 20 minucie faulujemy po raz drugi we własnym polu karnym i ponownie kapitan drużyny gości zamienia rzut karny na bramkę. Przegrywamy 2:0. W kolejnych minutach stwarzamy sobie sytuacje do strzelenia bramki ale jak zwykle zawodzi skuteczność. W 35 minucie jeden z zawodników gości zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym. Tym razem sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu, którego pewnym egzekutorem był Dominik Lewandowski.

Do przerwy przegrywamy 1:2. Po zmianie stron ruszamy do ataków ale niestety to przeciwnicy zdobywają trzecią bramkę po błędzie naszych obrońców. Pomimo niekorzystnego wyniku nie poddajemy się i w 60 minucie zdobywamy kontaktową bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jakub Krysztofowicz, a gola zdobył Filip Konopka.

W 70 minucie jest już remis. Z prawej strony dośrodkowywał Kacper Szymański, piłkę w polu karnym opanował Kacper Lewandowski, który podał do stojącego w okolicy 7 metra Filipa Konopki. Filip nie miał problemu z trafieniem do bramki i w ten sposób zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 75 minucie wychodzimy na prowadzenie. W pole karne dośrodkowuje Gracjan Szczekutowski, piłkę opanował Kacper Lewandowski i uderza obok bramkarza drużyny gości. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się  naszym zwycięstwem, drużyna gości zdobyła gola na wagę remisu. Okoliczności, w których tracimy czwartą bramkę były dość kuriozalne bowiem kapitan gości wykonywał rzut wolny z okolicy 40 m od naszej bramki i bezpośrednim strzałem pokonał naszego bramkarza. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik się nie zmienił i ostatecznie remisujemy z Piastem Zbiersk 4:4.

Szkoda wielu niewykorzystanych 100% sytuacji do strzelenia kolejnych bramek oraz kilku indywidualnych błędów w obronie, które kosztowały nas utratę aż 4 bramek. Jako pozytyw należy wymienić sferę mentalną zawodników tzn. mimo niekorzystnego wyniku 1:3 walczyli do końca i to przyniosło rezultaty w postaci wywalczenia remisu.

Martwi natomiast plaga kontuzji. Z powodu urazu nie zagrali Adam Broniszewski, Marek Bladziak i Mikołaj Czajkowski, z kolei w tym meczu kontuzji doznał Bartosz Kantarowski.

Sokół Kleczew – CKS Piast Zbiersk 4:4