GŁÓWNI SPONSORZY:

Remis pomimo szansy na zwycięstwo

19 listopada 2023

Sporych emocji dostarczył wyjazdowy mecz Sokoła z Cartusią 1923 Kartuzy. Kartuzianie prowadzili już 2:0, jednak trzy minuty meczu zdecydowały, że Sokół objął prowadzenie, by w 77 min stracić bramkę wyrównującą.
Do 25 min przewagę miała drużyna z Kleczewa. Niestety, ale to przeciwnik strzelił pierwszą bramkę w 28 min pierwszej połowy. Była to pierwsza akcja drużyny z Kartuz i od razu zakończona golem.
Wiele emocji przyniosła druga połowa spotkania. Najpierw czerwoną kartkę w 52 min otrzymał Marcin Poręba z Cartusii. Nie przeszkodziło to jego kolegom, aby sześć minut później podwyższyć wynik meczu na 2:0. Taki wynik meczu utrzymywał się do 59 minuty. Wtedy to Sokół, po golu Krystiana Pawlaka, rozpoczął swoje koncertowe trzy minuty, bowiem w 62 min jeszcze dwukrotnie trafili do bramki przeciwnika. Najpierw z rzutu karnego wyrównał wynik meczu Mateusz Wzięch, a kilka sekund później ładnym i precyzyjnym strzałem prowadzenie Sokołowi dał Filip Młodożeniec. W 78 minucie gospodarze podnieśli się po trzech nokautujących ciosach i doprowadzili do remisu 3:3. W ostatniej akcji meczu kleczewianie mogli ponownie wyjść na prowadzenie, piłka jednak po strzale Kacpra Kroczyńskiego trafiła w słupek.
Remis z Carusią nie zmienił sytuacji Sokoła w tabeli rozgrywek rundy jesiennej, kończy ją bowiem na trzynastym miejscu z dorobkiem 21 punktów.

Cartusia 1923 Kartuzy – Sokół Kleczew 3:3 (1:0)

Dawid Szałecki (28′),  Piotr Łysiak (59′) – Krystian Pawlak (59′), Mateusz Wzięch (62′), Filip
Młodożeniec (62′)

Sokół: Bartosz Przybysz – Kacper Andrzejewski, Adrian Kaliszan, Aleksander Kultys, Jan Andrzejewski – Kacper Friska (60′ Mateusz Wzięch) – Michał Zimmer (60′ Miłosz Matuszewski), Michał Grobelny, Gracjan Konieczny (72′ Tomasz Kowalczuk), Filip Młodożeniec (90+2′ Kacper Kroczyński) – Krystian Pawlak