Przykra porażka z Pogonią!

7 maja 2022

Po radości z wygranej nad Błękitnymi Stargard Sokół poszybował ostro w dół i przegrał na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce aż 0-5. Z powodu nadmiaru żółtych kartek  w meczu nie mogli wystąpić Krzysztof Kołodziej, Tomasz Ceglewski i Miłosz Matuszewski. Zabrakło też kontuzjowanych Szymona Bartosika i Sebastiana Golaka. Z tego też powodu trener Woźniak do Nowych Skalmierzyc zabrał juniorów Dawida Szygendę, Adama Kozłowskiego oraz Huberta Szczepaniaka. Obok Iwo Nowierskiego, Mateusza Kolińskiego i Mateusza Majera byli to jedynie zmiennicy. Szczepaniak na boisku pojawił się pod koniec meczu i był to jego ligowy debiut w piłce seniorskiej i barwach Sokoła.

Przebieg meczu ustawiony został już w pierwszych minutach spotkania. Gola dla gospodarzy już w 6 minucie zdobył Filip Szewczyk. Taki wynik meczu utrzymał się do końca pierwszej połowy, ale już druga część zdecydowanie należała do Pogoni, która wykorzystała dwa rzuty karne i dodatkowo zdobyła dwa gole z gry, co spowodowało, że Sokół doznał najwyższej w tym sezonie porażki.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Sokół Kleczew 5-0 (1-0)

Sokół: Mateusz Kustosz – Oleksandr Nasonov, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski (86′ Hubert Szczepaniak), Mikołaj Zawistowski, Dominik Domagalski, Tomasz Kowalczuk, Mateusz Molewski (80′ Iwo Nowierski), Emanuel Mikołajczyk (63′ Dawid Szygenda), Otoka Omasombo, Krzysztof Biegański (63′ Mateusz Majer).