Porażka z Radunią.

10 października 2020

W dzisiejszym meczu ligowym Sokół Kleczew uległ Radunii Stężyca 0-4. Wygrana rywali w pełni zasłużona, ale czy to świadczy o tym, ze Sokół zagrał fatalny mecz i doznał pogromu? Nie do końca. Wystarczy „rzucić okiem” na inne wyniki Radunii w tym sezonie. Jeden z głównych kandydatów do walki o awans do II ligi w pierwszych dziesięciu kolejkach tego sezonu aż w czterech meczach zdobywała cztery i więcej bramek. Najwięcej bramek zdobywał Dawid Retlewski, jednak tym razem napastnik gości na listę strzelców się nie wpisał.

Mecz z Radunią był pod wieloma względami bardzo podobny do tego z Elaną Toruń. Rywale grali szybko, stosowali wysoki pressing i nie pozostawiali naszym piłkarzom nawet skrawka wolnej przestrzeni. Konsekwentna i bardzo dobrze zorganizowana Radunia bardzo szybko zdobyła dwa gole i ułożyła sobie grę na pozostałe minuty tego spotkania. Sokół nie radził sobie z rozpędzonymi rywalami a w ofensywie nie miał zbyt wielu atutów. Na szpicu zagrał Chromiński przez co stracił wiele atutów, którymi dysponuje grając na skrzydle. Zupełnie niewidoczny był dzisiaj Grzelak. Bezskutecznie próbował szarpać Osiadły, ale niewiele z tego wynikało.

Na drugą połowę Sokół wszedł z trzema zmianami. Murawę opuścili Marcel Koziorowski, Kacper Osiadły i Norbert Grzelak, a pojawiali się Konrad Kobylarek Stanisław Wędzelewski i Łukasz Zagdański. Radunia wciąż dominowała, ale Sokół zaczął dużo śmielej zapuszczać się na połowę rywali. Dużo ożywienia wprowadził Kobylarek, a później młody Emanuel Mikołajczyk, który bez kompleksów ścigał się z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Gola honorowego nie udało się zdobyć, za to Radunia w ostatniej minucie meczu wywalczyła jeszcze rzut karny i mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Sokół Kleczew  – Radunia Stężyca 0-4

Michał Czekaj 8’, Damian Szuprytowski 15’, Jakub Letniowski 32’, Radosław Stępień 90’ (k)

Sokół: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Norbert Grzelak, Adrian Ligienza, Mateusz Roszak, Kacper Osiadły, Dominik Chromiński.