Porażka w Kartuzach.

13 sierpnia 2022

Po świetnej inauguracji sezonu z Unią Janikowo przyszła bolesna porażka z Cartusią Kartuzy. Niestety nasz zespół przegrał wyjazdowe spotkanie aż 0-4. Cartusia to nowy zespół w III lidze, ale ze 100-letnią tradycją. Klub przed sezonem przejął licencję GKS-u Przodkowo oraz część jego zawodników. W niebiesko-białych barwach gra też Marcin Poręba, który w koszulce z sokołem na piersi występował jeszcze nie tak dawno temu.

Mecz dla Sokoła zaczął się fatalnie. Już w piątej minucie Mateusz Koliński musiał wyjmować piłkę z siatki po golu Michała Marczaka. Drugą bramkę zespół Michała Grzywacza stracił w 31 minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Krzysztof Iwanowski. Po zmianie stron zespół z Kartuz nadal strzelał bardzo regularnie. W 54 minucie na koncie miał już trzybramkową zaliczkę. Zmiany w zespole Sokoła nie pomogły w zmniejszeniu rozmiarów porażki, bo gospodarze kropkę nad „i” postawili w 80 minucie po golu Jałoszyńskiego.

Kolejne spotkanie Sokół zagra już w środę, a jego przeciwnikiem będzie Polonia Środa Wlkp.

Cartusia Kartuzy – Sokół Kleczew 4-0 (2-0)

Sokół: Mateusz Koliński – Michał Zimmer (25’ Adrian Ratajczyk), Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Patryk Kieliba, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski (70’ Arkadiusz Wolniewicz), Jan Andrzejewski, Przemysław Jurków (70’ Albert Żerkowski), Łukasz Bogajewski, Fabian Grzelka (60’ Emanuel Mikołajczyk).