GŁÓWNI SPONSORZY:

Podsumowanie okresu przygotowawczego.

28 lipca 2020

Sytuacja z przedwcześnie zakończonym sezonem sprawiła, że letnia przerwa w rozgrywkach była w tym roku wyjątkowo długa. Sokół przygotowania do nowego zaczął bardzo wcześniej, bo już na początku czerwca. O tym czasie kleczewianie zwykle rozgrywają ostatnie kolejki w III lidze. Jednak nie tym razem. Łukasz Cichos wraz ze sztabem szkoleniowym zadbał o sporą ilość sparingów uzupełnionych rywalizacją w Pucharze Polski. I tak  Sokół rozegrał aż siedem sparingów i dwa mecze pucharowe. Biorąc pod uwagę same spotkania kontrolne bilans wypadł bardzo korzystnie. Pięć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka. W meczach o stawkę doszły jeszcze jedna wygrana i porażka.

Na pierwszy sparing Sokół wybrał Lipno Stęszew, gdzie trenerem tego zespołu jest znany w przeszłości piłkarz, Arkadiusz Kaliszan prywatnie  ojciec Adriana Kaliszana naszego środkowego obrońcy. Sokół wygrał to spotkanie 2-0. Niestety stracił Sebastiana Śmiałka, który doznał kontuzji kolana i który  z pewnością opuści początek sezonu. Ten sam wynik padł również w drugim meczu kontrolnym przeciwko SKP Słupca. Niebywały instynkt strzelecki zaczął ukazywać Łukasz Zagdański, który strzelał w siedmiu meczach z rzędu i zatrzymał się dopiero na KKS-ie Kalisz.

 

Łukasz Zagdański (najlepszy strzelec okresu przygotowawczego)

W sumie w siedmiu sparingach Sokół strzelił 14 bramek i stracił 6. Najlepszym strzelcem był wspomniany Łukasz Zagdański, który łącznie zdobył siedem bramek i jeszcze dwie dorzucił w potyczce pucharowej ze Stellą Luboń. Poza Zagdańskim gole dla Sokoła zdobywali także Paweł Piceluk (trzy) i po jednej Tomasz Koziorowski, Norbert Grzelak oraz Mateusz Roszak. Do kompletu 14 bramek doszło jeszcze trafienie samobójcze w meczu z Wilkami Wilczyn.

Pozytywnym sygnałem okresu przygotowawczego były trafienia młodych Sokołów, Konrada Mechowskiego i Emanuela Mikołajczyk. Ten drugi do kadry Sokoła włączony został tego lata. Istotnym wzmocnienie środka pola jest postać Mateusza Roszak, który przybył z Mieszka Gniezno.

 

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO

7 – Łukasz Zagdański

3 – Paweł Piceluk

1 – Norbert Grzelak, Tomasz Koziorowski, Mateusz Roszak, samobójcze

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW PUCHARU POLSKI

2 – Łukasz Zagdański

1 – Tomasz Koziorowski, Konrad Mechowski, Norbert Grzelak, Emanuel Mikołajczyk