Pewna wygrana w Policach. Zagdański znów trafił.

17 października 2020

Sokół pokonał w wyjazdowym meczu Chemika Police 2-0. Obie bramki zdobył Łukasz Zagdański.

Pierwsza połowa meczu w Policach zdecydowania należała do Sokoła. Nasz zespół bardzo szybko objął prowadzenie, bo już w 8 minucie. Bardzo dobre podanie Grzelaka wykorzystał Łukasz Zagdański, który bramkarza Chemika pokonał strzałem piętą. Kilka chwil wcześniej napastnik Sokoła również miał podobną okazję, ale wtedy jeszcze nie udało się zdobyć gola. Chemik swoją grę oparł głównie o kontratak, jednak Sokół był szybszy w odbiorze i łatwo zdobywał wolną przestrzeń. Większość akcji ofensywnych Sokół prowadził prawą stronę, gdzie grał Grzelak. To głównie za jego sprawą dochodziło do zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Chemik wywalczył kilka stałych fragmentów gry i wydawało się, że za chwilę rzuci się do odrabiania strat. Sokół jednak, przeczekał ten moment odważniejszej gry rywala po czym zdobył drugiego gola. W 60 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Łukasz Zagdański, który tym razem wykorzystał podanie Kacpra Osiadło. Był to już jego dziewiąty gol w tym sezonie.

W 75 minucie znakomitej okazji nie wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Konrad Mechowski, który po koronkowej akcji Chromińskiego i Zagdańskiego trafił wprost w bramkarza. To powinien być gol. Tymczasem chwilę później Chemik zmarnował najlepszą okazję strzelecką w meczu. Będąc sam na sam jeden z piłkarzy Chemika trafił minimalnie obok słupka.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie dzięki czemu Sokół odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie. Za tydzień kolejne spotkanie. Tym razem Sokół zagra u siebie z GKS-em Przodkowo. Niestety z uwagi na panującą w kraju sytuację pandemiczną mecz ten odbędzie się bez publiczności.

Chemik Police – Sokół Kleczew 0-2 (0-1)

Łukasz Zagdański 8’, 60’

Sokół: Mateusz Koliński – Szymon Bartosik, Tomasz Koziorowski, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Mateusz Roszak (77’ Maciej Adamczewski), Kacper Osiadły (64’ Konrad Mechowski), Adrian Ligienza, , Dominik Chromiński (83’ Emanuel Mikołajczyk), Norbert Grzelak (74’ Konrad Kobylarek), Łukasz Zagdański.