GŁÓWNI SPONSORZY:

Najmłodszy trener Sokoła!

31 marca 2020

Przerwa spowodowana koronawirusem, a co za tym idzie brak spotkań ligowych seniorów i kleczewskiej młodzieży skłoniła nas do przedstawienia Państwu kadry szkoleniowej naszych wychowanków.

Na początek chcielibyśmy zaprezentować sylwetkę najmłodszego trenera w naszym klubie, a  jest nim Krystian Jóźwiak. Ten niespełna 25-letni trener z Sokołem związany jest od dwóch lat. W pierwszym roku pracy opiekował się drużyną z rocznika 2009/2010 (aktualnie Orlik Starszy). W drugiej połowie 2019 roku pod swoimi skrzydłami miał również Żaków z rocznika 2012/2013.  Do Sokoła trafił za kadencji prezesa Michała Grzywacza. – Moim marzeniem jest szkolenie młodzieży na jak najwyższym poziomie, głównym celem wychowanie młodego człowieka, by potem przez lata chwalić się wychowankiem, zamiast jakimś medalem sprzed lat – mówi o swoich trenerskich ambicjach.

Zanim Krystian Jóźwiak trafił na trenerską ścieżkę od najmłodszych lat był zawodnikiem GKS Lisewo, niewielkiego klubu z rodzinnej miejscowości. Po rozpoczęciu trenerskiej przygody szybko zrobił kurs UEFA C. Jest to pierwszy stopień na drodze zdobywania kwalifikacji trenerskich wg wytycznych Konwencji Trenerskiej UEFA. Jak sam podkreśla.  – W szkoleniu młodzieży najważniejszy jest jej rozwój, dostosowanie treningu do umiejętności i potrzeb, a nie presja wyniku tu i teraz. U dzieci zwycięstwo powinno być efektem, a nie celem (trenera). Zaszczepienie sportowej pasji oraz doprowadzenie dziecka do gry w profesjonalnej piłce to podstawa.