Najlepsza inauguracja od lat!

6 sierpnia 2022

To była najlepsza inauguracja sezonu w wykonaniu Sokoła od 2014 roku. Podopieczni Michała Grzywacza pokonali dziś Unię Janikowo 4-1. Dwie bramki zdobył Jan Andrzejewski a po jednej dorzucili Przemysław Jurków oraz Emanuel Mikołajczyk.

Przed spotkaniem trudno było się spodziewać, jaka Unia zawita do Sokoła. W letniej przerwie w klubie doszło do wielu zmian. Zespół który jeszcze w czerwcu tego roku zajmował trzecie miejsce w lidze w lipcu znacząco się osłabił.

Początek meczu nie zwiastował niczego dobrego. Sokół wszedł w mecz apatycznie i już w 17 minucie po golu Eryka Marszała przegrywał 0-1.

Stracony gol na gospodarzy podziała jak płachta na byka. Chwilę po wznowieniu gry bliski wyrównania był Jan Andrzejewski, ale po koronkowej akcji Unię uratował słupek. Kilka chwil później w bramkarza trafił Bogajewski. Skuteczna gra w przodzie owoce przyniosła w 28 minucie, kiedy to po pięknej akcji całego zespołu gola zdobył Jan Andrzejewski.

Pięć minut później  kolejną świetną akcję wykończył Jurków i już mieliśmy prowadzenie.  Jeszcze przed przerwą kolejny cios zadał Andrzejewski, który grał dziś fenomenalnie.

Po zmianie stron tempo nieco opadło. Sokół grał nisko, ale nie ma się co dziwić, bo zaliczka z pierwszej połowy był pokaźna. Dopiero po kwadransie od wznowienia gry zaczęło się dziać. Było wiele akcji po których można było zdobyć gola. Próbował Jurków i Grzelka, a potem jeszcze Wolniewicz i Kowalczuk, ale czwartego gola zdobył wprowadzony w 82 minucie Emanuel Mikołajczyk. Pomocnik Sokoła pięknym lobem pokonał bramkarza Unii w ostatniej minucie meczu.

Sokół Kleczew – Unia Janikowo 4-1 (3-1)

Jan Andrzejewski 24’, 43’, Przemysław Jurków 30’, Emanuel Mikołajczyk 90’

Sokół: Mateusz Koliński, Jan Andrzejewski, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Michał Zimmer, Dominik Domagalski, Tomasz Kowalczuk, Patryk Kieliba, Łukasz Bogajewski (82’ Emanuel Mikołajczyk), Przemysław Jurków (62’ Arkadiusz Wolniewicz), Fabian Grzelka (72’ Adrian Ratajczyk)