GŁÓWNI SPONSORZY:

Mikołaj Pingot trenerem z licencją UEFA A.

12 lutego 2021

Mikołaj Pingot wieloletni zawodnik Sokoła, a od kilku lat również opiekun zespołów młodzieżowych naszej drużyny został trzecim po Michale Grzywaczu i Łukaszu Cichosie trenerem z licencją UEFA A. Mikołaj na kurs trenerski uprawniający do prowadzenia drużyn od III ligi w dół uczęszczał od grudnia 2019. Pandemia nieco przedłużyła jego ukończenie, ale wreszcie się udało. Mikołaj Pingot egzamin zdał z wyróżnieniem.

Dobre wiadomości dotyczące licencji UEFA A napłynęły wraz z końcem ubiegłego roku. PZPN przyjął uchwałę, która pozwala prowadzić zespoły nie tylko w III lidze, ale również w II lidze. Przepisy co prawda wejdą w życie dopiero w połowie roku, ale jest to bardzo dobra informacja dla blisko 4000 trenerów, którzy wcześniej nie mieli takiej możliwości.

Mikołajowi szczerze gratulujemy zdanego egzaminy i życzymy wielu trenerskich sukcesów.

Zobacz inne aktualności: