Mamy finał!

31 maja 2023

Stało się! Mamy finał!! Sokół pokonał w meczu półfinałowym Mieszko Gniezno 4-1 i w finale zagra z Unią Swarzędz. Bramki dla Sokoła zdobywali: Kacper Janiak, Michał Grobelny, Tomasz Kowalczuk i Michał Zimmer.

Prowadzenie Sokołowi już w 4 minucie dał Kacper Janiak. Gospodarze bardzo szybko wyrównali i taki wynik utrzymywał się do 32 minuty, kiedy to na ponowne prowadzenie Sokoła wyprowadził Michał Grobelny.

Sokół swoją przewagę potwierdził kilka chwil po wznowieniu gry. Tomasz Kowalczuk silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Mieszka. Wynik spotkania w 78 minucie ustalił Michał Zimmer.

W finale Sokół 14 czerwca zagra z Unią Swarzędz, która dziś pokonała LKS Gołuchów 3-2.

Mieszko Gniezno – Sokół Kleczew 1-4 (1-2)

Janiak 4’, Grobelny 32’, Kowalczuk 47’, Zimmer 78’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Hubert Kaptur, Igor Martuszewski, Jan Andrzejewski, Mateusz Ławniczak, Tomasz Kowalczuk, Eryk Kryg (78’ Cezary Stańczyk), Kacper Janiak (85’ Mateusz Wzięch), Michał Grobelny, Fabian Grzelka (72’ Michał Zimmer), Krystian Pawlak