GŁÓWNI SPONSORZY:

Karate, sport, filozofia, czy sposób na życie?

25 września 2021

Karate, sport, filozofia, czy sposób na życie?

Pod takim hasłem odbywały się zajęcia sportowe z karate dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu konińskiego. W zajęciach w sumie wzięło udział 35 osób. W gronie tych osób znaleźli się m.in. pensjonariusze  Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, podopieczni Fundacji ,,Mielnica” oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nieborzynie oraz Ignacewie.  Był to cykl spotkań prowadzonych przez trenera sekcji karate Zdzisława Nowaka, który wspierany był przez zawodniczki tej sekcji. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prelekcji na temat karate, a później to już tylko zajęcia na sali gimnastycznej. Podczas tych zajęć uczestnicy poznali ćwiczenia gimnastyczne, nauczyli się prostych pozycji karate,  mieli okazję założyć rękawice do walk, ale przede wszystkim prowadzący pokazali im filozofię karate. Uczestnicy doskonale bawili się podczas zajęć. Zaproponowali, aby dalej prowadzić zajęcia. Na koniec każdy uczestnik otrzymał gadżety przygotowane przez Klub.

Zajęcia były prowadzone dzięki współpracy Klubu z Narodowym Instytutem Wolności. W ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Klub realizuje projekt pod hasłem ,,W naszym Klubie teqball integruje, karate inspiruje, a piłka nożna bawi, uczy i wychowuje”.

Zobacz inne aktualności: