GŁÓWNI SPONSORZY:

Juniorzy ograli silnego Jarotę na jego terenie.

22 maja 2022

Juniorz Młodsi Sokoła Kleczew w sobotę rozegrali wyjazdowe spotkanie 11 kolejki ligi wojewódzkiej. Tym razem przeciwnikiem drużyny Mikołaja Pingota był Jarota Jarocin. To trudny wyjazdowy rywal, który systematycznie plasuje się na podium ligi. – Cierpliwie budowaliśmy, co pozwoliło stworzyć sporo klarownych sytuacji, a konsekwencja w bronieniu ograniczała przeciwnika do minimum – podsumował mecz trener.

Szybkie wyjście na prowadzenie już w 9 minucie pozwoliło ostudzić emocje z jednej i drugiej strony. Strzelcem gola był Dawid Szygenda, który świetnie zachował się w polu karnym. Sokół dążył do podwyższenia wyniku i to się udało jeszcze w pierwszej połowie.  W 29′ minucie Szymon Łukowski popisał się kapitalnym uderzeniem z 15′ metrów i było 0:2. Na początku drugiej połowy Sokół mógł postawić przysłowiową kropkę na „i”, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później przeciwnik doszedł do głosu , ale wszelkie ataki stawały oporem całego zespołu. W 89 minucie gospodarze dopięli swego i zdobyli gola kontaktowego.

Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 1:2 (0:2)

⚽ 9′   0:1 Dawid Szygenda asysta Adam Staciwa

⚽ 29′ 0:2 Szymon Łukowski asysta Dawid Szygenda

❗ 89′ 1:2

Sokół Kleczew: Bartosz Budziak, Michał Pawlak, Xavier Zwoliński (32′ Gracjan Dobski), Kacper Urbański, Michał Walczak (89′ Konstanty Olejnik), Eryk Szeląg, Szymon Łukowski (78′ Marcin Gąsiorowski), Adam Staciwa ( 70′ Kacper Przybylak), Hubert Szczepaniak (72′ Hubert Górecki), Dawid Szygenda (80′ Wojciech Barszcz), Adam Kozłowski (55′ Szymon Ochnicki), Kamil Niedźwiedziński.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Budzisławiu 28.05.br (sobota) o godzinie 11.00 a przeciwnikiem będzie KKS Kalisz.