GŁÓWNI SPONSORZY:

Juniorzy kończą rozgrywki na drugim miejscu.

9 czerwca 2022

Junior młodszy Sokół Kleczew – SMS Kleczew w środę rozegrał spotkanie 14 kolejki ligi wojewódzkiej i zarazem ostatnie w tym sezonie, wczorajszy  przeciwnik to zespół Victoria Ostrzeszów.

Spotkanie z Victorią na prośbę gości zostało przeniesione na środę, związku z układem tabeli zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje zadanie do wykonania czyli wygrać spotkanie gdyż remis nikomu nie gwarantował ostatecznego sukcesu. Trudy pogody oraz niedzielnego spotkania (Victoria miała jeden dzień więcej odpoczynku) były widoczne od początku meczu.

Przeciwnik czyhał na błąd Sokoła i w tym upatrywał szans do zdobycia bramki. Przy licznie zgromadzonej publiczności widoczny był stres, z którym musieliśmy się również zmierzyć. Na szczęście wynik spotkania już w 7 minucie otworzył Szymon Łukowski. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Adama Staciwy wykorzystał strzelając po ziemi.

W 29′ minucie Sokół wykonywał rzut różny. Podanie Szymona Łukowskiego wykorzystał dobrze wbiegający Kacper Urbański, który skierował futbolówkę do bramki. Ostatecznie okazało się że było to trafienie decydujące o wyniku końcowym. Dzięki wygranej na koniec rozgrywek  Sokół zapewnił sobie drugie miejsce w lidze.

Sokół Kleczew – Victoria Ostrzeszów 2:0 (2:0)

7′ 1:0 Szymon Łukowski asysta Adam Staciwa

28′ 2:0 Kacper Urbański asysta Szymon Łukowski

Sokół Kleczew – skład: Kamil Niedźwiedziński (60′ Bartosz Budziak), Gracjan Dobski (61′ Marcin Gąsiorowski), Xavier Zwoliński, Kacper Urbański, Michał Walczak (65′ Konstanty Olejnik), Eryk Szeląg, Szymon Łukowski (65′ Igor Muzykiewicz),  Adam Staciwa (53′ Kacper Przybylak), Hubert Szczepaniak(60′ Hubert Górecki), Dawid Szygenda, Wojciech Barszcz (46′ Szymon Ochnicki)