Fotel lidera dla Trampkarzy

3 maja 2023

W drugim dniu maja w Kleczewie Trampkarze Starsi Sokoła zagrali mecz ligowy z Górnikiem Wierzbinek.

Stawką spotkania był fotel lidera.

Już w 2 minucie błąd popełnił Kosmowski Mateusz i zawodnik gości wyszedł jeden na jednego, ale na szczęście dla Sokoła strzał minął bramkę.

W 15 minucie błąd defensywy gości wykorzystał Szulczyk Ksawery. Zawodnik Sokoła był dokładniejszy od swojego rywala i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zaledwie cztery minuty później było już 2- 0. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Przybylski Filip.

W 23 minucie Górnik zdołał zdobyć gola na kontakt. Po wrzutce w pole karne i biernej postawie defensywy zawodnik gości z najbliższej odległości pakuję piłkę do siatki.

W 27 minucie Jankowski Franciszek wykonuje rzut rożny, a zawodnik gości zagrywa piłkę ręką w szesnastce i arbiter wskazuje na wapno. Pewnym strzałem po ziemi, Szczekutowski Gracjan, podwyższa nasze prowadzenie.

Pod koniec pierwszej połowy Szulczyk Kacper przerywa akcje Górnika za co ogląda żółty kartonik. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, goście zmniejszają nasze prowadzenie i znów zbliżają się do Sokoła na jedną bramkę.

W doliczonym czasie Wierzbinek miał szansę na doprowadzenie do remisu, ale strzał napastnika w ostatniej chwili blokuje Mateusz. Do szatni Sokół schodził prowadząc 3 – 2.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej strefie. W 54 minucie Czajkowski Mikołaj dograł w pole karne do Pilarczyka Huberta, który piętką oddał strzał, ale minimalnie chybił.

W 66 minucie Filip Przybylski minął dwóch zawodników i zagrał prostopadłą piłkę do Frątczaka Kryspina, który dograł wzdłuż bramki do Ksawerego i cieszyliśmy się z kolejnej bramki.

76 minuta i kolejny rajd skrzydłem Sokołaa, dogranie do Waleriańczyka Tobiasza, a ten oddał piłkę Filipowi Przybylskiemu, który ustalił wynik spotkania na 5-2

Po czterech  meczach Sokół z kompletem zwycięstw przewodniczy w tabeli.

Bramki

15 minuta Szulczyk Ksawery

19 minuta Przybylski Filip as. Waleriańczyk Tobiasz

27 minuta Szczekutowski Gracjan ( rzut karny )

66 minuta Szulczyk Ksawery as. Frątczak Kryspin

76 minuta Filip Przybylski as. Waleriańczyk Tobiasz