GŁÓWNI SPONSORZY:

Dotkliwa porażka Sokoła z Pogonią Nowe Skalmierzyce

3 września 2023

Sokół Kleczew przegrał drugi mecz z rzędu. Co ciekawe, była to porażka o takim samym wyniku, jak w poprzednim meczu z Notecią Czarnków.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że podopieczni Łukasza Cichosa zejdą z boiska pokonani 4:1. Od pierwszego gwizdka arbitra Sokół dominował w środku pola, nie pozwalając piłkarzom Pogoni przedostać się pod bramkę broniącą przez Sebastiana Lorka. Kleczewianie w pierwszych 20 minutach meczu stworzyli trzy groźne sytuacje pod bramką rywali, jednak zawsze na przeszkodzie w zdobyciu gola stał bramkarz drużyny z Nowych Skalmierzyc. Niewykorzystane akcje zemściły się w 28 minucie, gdyż strzałem z dystansu Daniel Kaczmarek dał prowadzenie naszym gościom. Gra się wyrównała, a Pogoń zaczęła coraz śmielej atakować. Jednak do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie strzeliła bramki. Agresywniejsza postawa Pogoni przyniosła wymierną korzyść w postaci drugiego gola, którego w 49 minucie zdobył Patryk Palat. Dwie minuty później było już 3:0 po strzale Daniela Kaczmarka. Sokół odpowiedział dopiero w końcówce meczu. Strzałem z rzutu karnego w 81 minucie Miłosz Matuszewski zdobył jedynego, jak się później okazało, gola dla Sokoła. Wynik meczu w 88 minucie ustalił Kacper Pinkowski.

Sokół po 6. kolejce spadł na 13 miejsce, natomiast Pogoń obroniła fotel lidera rozgrywek.

Kolejny mecz Sokół rozegra 8 września. O godz. 17.00 naszą drużynę podejmować będzie w Luzinie miejscowy Wikęd – tegoroczny beniaminek w III lidze.

Sokół Kleczew – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:4 (0:1)

Miłosz Matuszewski (88′)

Sokół: Sebastian Lorek, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Tomasz Kowalczuk (67′ Kacper Friska), Krystian Pawlak (55′ Michał Zimmer), Mateusz Wzięch (80′ Szymon Łukowski), Cezary Stańczyk (55′ Kacper Kroczyński), Jan Andrzejewski, Kacper Andrzejewski (55′ Gracjan Konieczny), Michał Grobelny, Miłosz Matuszewski

 

Zobacz inne aktualności: