GŁÓWNI SPONSORZY:

Co słychać u karateków Sokoła?

15 marca 2022

Po ubiegłorocznych sukcesach na Mistrzostwach Europy w Oradei i Mistrzostwach Świata w Cluj Napoca karateków Sokoła czekają w tym roku kolejne wyzwania. Największym i najtrudniejszym niewątpliwie będzie wylot do Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa  Świata World Union Karate-do Federations. Odbędą się one od 2 do 7 lipca tego roku. Pomimo bardzo dużych kosztów związanych z przelotem, zakwaterowaniem oraz uiszczeniem opłat startowych, które wyniosą ok. 8 do 10 tysięcy złotych – na jednego zawodnika, nasi zawodnicy intensywnie przygotowują swoją formę. Ten koszt znacznie przekracza całoroczny budżet Sekcji Karate, dlatego też założyliśmy zbiórkę pod adresem https://pomagam.pl/karatekleczew  Jest to program, w którym zwracamy się do osób wspierających sport, osób przychylnych dla młodych ambitnych i ciężko trenujących zawodników, którzy robią to dla pasji, dla siebie i nie otrzymują za to żadnego wynagrodzenia.

 Przygotowanie do udziału w tak ważnej wydarzeniu sportowym to zarówno treningi w klubie, jak również udział w seminariach i zgrupowaniach szkoleniowych z różnymi trenerami z Polski i zagranicy (Ukrainy, Azerbejdżanu, Grecji). Ważnym elementem tych przygotowań są również starty w zawodach. Pierwsze zawody już za nami. Central Europe Open to międzynarodowy turniej w Bydgoszczy rozegrany 5 marca br. Jeden brązowy i jeden srebrny medal Natalii Nowak w konkurencjach kumite indywidualne, to niezły początek. Dużo lepiej, a właściwie bardzo dobrze natomiast zawodniczki naszego klubu wypadły w dużym międzynarodowym turnieju Malta Open. Na starcie stanęło ponad 360 zawodników z 16 krajów, tak że było z kim rywalizować. Najtrudniejszymi przeciwniczkami okazały się zawodniczki z Anglii i Włoch. Zawodniczki Sokoła startowały w konkurencjach indywidualnych i dwóch konkurencjach drużynowych. W kumite drużynowym  Rotation w finale nasze zawodniczki w skróconym czasie walki uległy jednym punktem drużynie z Anglii. W drugiej konkurencji  Shobu Sanbon   w finale zdecydowanie wygrały z drużyną z Włoch i stanęły na najwyższym stopniu podium.  W walkach indywidualnych Marysia Stranc i Justyna Szmajdka zakończyły swoje rywalizacje na etapie eliminacji do półfinału (w tych zawodach nie ma repasaży). Bardzo dobrze natomiast wypadła Natalia Nowak, która w walce o wejście do finału pokonała po dogrywce (encho sen- dodatkowa 1 minuta walki przy remisie w regulaminowym czasie) najgroźniejszą Włoszkę. W finale  z zawodniczką z Anglii było już łatwiej i Natalia zdecydowanie wygrała, tym samym sięgnęła po drugi złoty medal w tym turnieju. 

Podsumowując ten etap przygotowań do Mistrzostw Świata wiemy, że obrany kierunek i tok przygotowań jest właściwy i może przynieść dobre efekty.

Jest tylko gorąca prośba do wszystkich sympatyków sportu o wsparcie nawet niewielkimi datkami i rozpowszechnianie tego linku https://pomagam.pl/karatekleczew wśród rodziny, przyjaciół i znajomych. 

W tym miejscu pragniemy bardzo, bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy już nas wsparli. Dziękujemy tym o których wiemy i tym anonimowym. Cieszymy się że doceniacie nasz wysiłek i to że godnie reprezentujemy nasz region, nasz kraj poza granicami.

Zobacz inne aktualności: