Ze Szczecina wracamy bez punktów.

12 września 2021

Porażką 1-2 zakończyło się niedzielne wyjazdowe spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin. Jedynego gola dla zespołu Mariusza Bekasa zdobył Adrian Ratajczyk dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Sokoła.

Pierwsza połowa nie wskazywała, że Sokół do domu pojedzie z niczym. W 40 minucie po szybkim wznowieni gry przez Tomasza Kowalczuka, fantastycznym zagraniem w pole karne popisał się Mateusz Molewski, a tam z pełnym impetem gola głową zdobył wspomniany Ratajczyk. 19-latek po raz pierwszy w tym sezonie dostała szansę gry od pierwszej minuty i za zaufanie odpłacił się natychmiastowo.

Po zmianie stron gospodarze potrzebowali tylko ośmiu minuty by doprowadzić do równania. Nie obyło się bez pomocy Sokoła. W polu karnym zawodnika Pogoni „wyciął” Szymon Bartosik. Arbiter główny tego spotkania nie miał wątpliwości że należy się „jedenastka”, którą chwilę potem bezbłędnie wykorzystał doświadczony Bartosz Ława.

Niestety w 75 minucie Sokół stracił kolejnego gola. Potwierdził się tym samym „czarny” scenariusz z wielu podobnych spotkań w tym sezonie. Sokół ponownie traci gola w ostatnich 30 minutach meczu, co staje się powoli niepokojącą regułą.

Za tydzień Sokoła czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Do Kleczewa przyjedzie zespół Błękitnych Stargard, który obecnie zajmuje czwarte miejsce w lidze z dorobkiem 17 punktów na koncie.

Pogoń II Szczecin – Sokół Kleczew 2-1 (0-1)

Adrian Ratajczyk 40’

Sokół: Mateusz Koliński – Szymon Bartosik (Maksymilian Lisowski 84’), Wiktor Patrzykąt (Mikołaj Zawistowski 69’), Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Sebastian Śmiałek(Marcel Koziorowski 69’), Dominik Domagalski (Miłosz Matuszewski 84’), Tomasz Kowalczuk, Mateusz Molewski,  Krzysztof Biegański, Adrian Ratajczyk (Oskar Nowak 43’)