Awans do ćwierćfinału. Tam czeka już KKS Kalisz.

11 lipca 2020

Sokół pokonał Stellę Luboń 6-2 w meczu 1/8 finału PP WZPN. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Łukasz Zagdański dwie, Tomasz Koziorowski, Norbert Grzelak, Konrad Mechowski oraz Emanuel Mikołajczyk. W ćwierćfinale Sokół zagra z KKS-em Kalisz, który dziś rozbił SKP Słupca 10-0.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanego trafienia Stelli bezpośrednio z rzutu wolnego. W 12 minucie wyrównał Łukasz Zagdański, a krótko potem na 2-1 podwyższył plasowanym strzałem zza pola karnego Tomasz Koziorowski. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą i przez dobre 15 minut drugiej połowy pachniało sensacją do czasu gdy gola z rzutu karnego zdobył Norbert Grzelak. To właśnie to trafienie rozwiązało worek z bramkami.

Dziesięć minut później po raz drugi do bramki Stelli trafił Łukasz Zagdański, a w końcówce spotkania jeszcze dwie bramki zdobyli młodzieżowcy; Konrad Mechowski i Emanuel Mikołajczyk. Obaj zawodnicy na boisku pojawiali się dopiero w 84 minucie spotkania i były to debiutanckie trafienia w barwach Sokoła. Pierwsze bramki w oficjalnym meczu Sokoła zdobył także Łukasz Zagdańki, jednak ten w okresie przygotowawczym strzelił ich tak wiele, że wydaje się jakby robił to od dawna.

Stella Luboń – Sokół Kleczew 2-6 (2-2)

Adam Michalak 8′, Dariusz Wróblewki 40′ – Łukasz Zagdański 19′, Tomasz Koziorowski 22’, Norbert Grzelak 62’, Łukasz Zagdański 72’, Konrad Mechowski 86’, Emanuel Mikołajczyk 90’

Sokół: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik (Konrad Mechowski 84’), Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg (Arkadiusz Widelski 54’), Tomasz Koziorowski, Maciej Adamczewski, Konrad Kobylarek, Mateusz Roszak (Olaf Wójtowicz 77’), Norbert Grzelak (Emanuel Mikołajczyk 84’), Paweł Piceluk (Mateusz Majer 62’), Łukasz Zagdański.