GŁÓWNI SPONSORZY:

Adrian Ligienza piłkarzem Sokoła!

31 lipca 2020

Nowym zawodnikiem Sokoła został Adrian Ligienza. Mający 29 lat środkowy pomocnik pochodzi z Lublina i właśnie w tamtejszy okolicznych klubach stawiał pierwsze kroki. Talent zawodnika w 2008 roku dostrzeżony został przez włodarzy Wisły Kraków, gdzie swoje piłkarskie umiejętności szlifował grając w zespołach juniorskich i Młodej Ekstraklasie. W 2011 roku trafił do rodzinnego Lublina, gdzie grał dla II-ligowego Motoru. Później jego kariera bardzo szybko nabierała rozpędu. Występował w wielu klubach w tym Polonii Warszawa, Chojniczance Chojnice, Dolcanie Ząbki, Broni Radom, a nawet w szwedzkim Gullringens GoIF.

Od 2016 roku przed dwa sezony grał dla Podhala Nowy Targ, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem zespołu. W 2018 roku trafił do Stali Rzeszów, której pomógł awansować do II ligi i gdzie zyskała miano najszybszego piłkarza w klubie. Media huczały na temat jego sprinterskich umiejętności, gdy podczas pomiaru prędkości rozpędzał się do 36 km/h.

Ligienza w ostatnim sezonie występował w Hetmanie Zamość. Obecnie mieszka w Koninie, a od najbliższej kolejki będzie reprezentował barwy Sokoła.

foto: Stal Rzeszów