8 stycznia 2020

Dla wychowanków sen sei Zdzisława Nowaka ten 2019 rok obfitował w wiele zawodów sportowych o różnym zasięgu terytorialnym jak i różnej rangi. Coroczny regionalny turniej Dragon Cup to pierwszy w 2019 r sprawdzian formy dla młodych karateków. Swój pierwszy występ jako zawodniczka zaliczyła Lenka Kierzek, która startowała w konkurencji „Kihon – pierwszy krok”  i zajęła tam drugie miejsce. Na tym turnieju również na podium stanął Mateusz Głąbiak, który w kumite wywalczył trzecie miejsce. Dla młodych karateków Juliana Pogorzelskiego i Pawła Szadkowskiego niewątpliwym sukcesem były medale na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Kolejne udane zawody to Mistrzostwa Wielkopolski na których Adam Lipert, Mateusz Głąbiak, Karol Giszter i Julian Pogorzelski zdobyli medale w swoich konkurencjach wiekowych. Do udanych zawodów należy także zaliczyć udział Adama Liperta    i Mateusza Głąbiaka w Wielkopolskiej Lidze Karate, gdzie obaj zajęli trzecie miejsca w kumite, w swoich kategoriach wiekowych.

Do bardzo udanego pod względem sportowym musza uznać wychowankowie tego trenera  z grupy seniorskiej. Poczynając od dużych międzynarodowych turniejów karate zawodnicy  nasi wszędzie plasowali się w czołówce startujących. Do najważniejszych zawodów należały: Harasuto Cup w Łodzi (2 brązowe medale), Grand Prix Tczewa (2 brązowe medale), Central Polish Open w Pleszewie (2 złote i 2 brązowe medale), Międzynarodowy Polish Open WUKF  w Szczecinie (2 złote i 2 srebrne medale), Puchar Europy Karate WUKF Cluj Napoca w Rumunii  (1 brązowy medal w kumite i V miejsce w kata).

Największe jednak sukcesy odniosły seniorki na zawodach rangi mistrzowskiej. W kraju rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski (brązowy medal), Mistrzostwa Polskiej Unii Karate (brązowy medal), Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim (srebrny medal), Mistrzostwa Polski World Union Karate-do Federation (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy medal).

Na arenie międzynarodowej zawodniczki Zdzisława Nowaka również pokazały się z jak najlepszej strony. W tym roku odbyły się Mistrzostwa Europy WUKF w Danii, skąd nasze seniorki przywiozły jeden srebrny medal i pięć brązowych medali. W tym też roku odbyły się Mistrzostwa Świata World Union Karate-do Federation w Bratysławie na Słowacji. Mistrzostwa te okazały się jeszcze większym sukcesem naszych zawodniczek, bo zdobyły tam jeden złoty medal, jeden srebrny i trzy brązowe medale.

Cieszą nas te osiągnięcia karateków grupy seniorskiej Martyny Albanowskiej, Natalii Nowak, Marii Stranc, Justyny Szmajdki i Kamila Gauzy. Doceniamy ich wysiłek i ogrom pracy jaką włożyli, żeby mieć takie sukcesy. Podziwiamy, gratulujemy i życzymy wytrwałości w kolejnym roku.

W tym miejscu należą się podziękowania władzom klubu Sokół Kleczew i wyrazy ogromnej wdzięczności wszystkim sponsorom, dzięki którym były możliwe udziały w tych zagranicznych mistrzostwach.

Dziękując wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesów karateków życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku.