Sokół bez punktów.

3 czerwca 2023

Niewiele brakowało, ale niestety Sokół po dzisiejszym meczu bez punktów. Przegrywamy ligową potyczkę z KP Starogard Gdański 1-2. Gola dla Sokoła zdobył w drugiej części spotkania Mateusz Wzięch.

Już przed meczem wiadomym było, że KP Starogard Gdański pod dowództwem Łukasza Kowalskiego to jeden z najtrudniejszych ligowych rywali. Zespół, który traci niewiele bramek także i tym razem potwierdził, że defensywa to jego główny atut. Sokół przespał pierwszą połowę i dał sobie strzelić gola do szatni. W drugich 45 minutach było już znacznie lepiej. Skrzydła wreszcie pracowały sprawnie, a okazji strzeleckich było coraz więcej. Niestety Sokół dał się “złapać” na kontrę i już w 65 minucie stracił drugiego gola. Nadzieję na dobry rezultat dał Mateusz Wzięch, który cudownym strzałem głową w 70 minucie zdobył gola kontaktowego.

Później już tylko niewiele brakowało do wyrównania. Zabrakło trochę szczęścia i trochę cwaniactwa, które mieli dziś rywale.

Szkoda straconych punktów zwłaszcza, że przed Sokołem trudne dwa spotkania z Pogonią II Szczecin i Zawiszą Bydgoszcz.

Sokół Kleczew – KP Starogard Gdański 1-2 (0-1)

Wzięch 70’

Sokół: Sebastian Lorek – Michał Zimmer, Michał Grobelny (68’ Emanuel Mikołajczyk), Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Mateusz Ławniczak (57’ Eryk Kryg), Tomasz Kowalczuk, Cezary Stańczyk, Kacper Janiak, Fabian Grzelka (68’ Mateusz Wzięch), Krystian Pawlak.