Juniorzy rozbili Kanię Gostyń.

23 kwietnia 2023

W sobotnie południe zespół Sokoła Kleczew – Junior Starszy A2, liga wojewódzka rozegrał spotkanie z Kanią Gostyń.
Rozpoczęliśmy spotkanie bardzo zdeterminowani, biorąc pod uwagę rywala z którym rywalizowaliśmy.

Pierwszą bramkę strzelamy po rzucie rożnym, wykorzystując zamieszanie w polu karnym, bardzo dobrze wykorzystał sytuację Michał Pawlak i pewnie pokonał bramkarza gości.
W 35′ minucie Dawid Szygenda wykorzystuje podanie Adama Kozłowskiego i podwyższa na 2:0. Dwie minuty później mieliśmy już 3:0, podanie Szymona Łukowskiego wykorzystał Adam Kozłowski.

Do przerwy strzelamy kolejnego gola, po zagraniu ręką, do karnego podszedł Dawid Szygenda i pewnie wykorzystał jedenastkę. Po przerwie kontrolowaliśmy spotkanie, stwarzając kilka sytuacji bramkowych, jedną z nich wykorzystał Kacper Przybylak ustalając wynik spotkania.

Sokół SMS Kleczew – Kania Gostyń 5:0 (4:0)

15′ Michał Pawlak
35′ Dawid Szygenda
37′ Adam Kozłowski
45′ Dawid Szygenda – rzut karny
Kacper Przybylak

Skład:
Bartosz Budziak, Konstanty Olejnik (70′ Michał Walczak), Gracjan Dobski (65′ Kacper Przybylak), Gracjan Kubski, Michał Pawlak, Adam Kozłowski (77′ Igor Muzykiewicz), Xavier Zwoliński, Szymon Łukowski (77′ Igor Wesołowski), Dawid Szygenda (80′ Marcin Gąsiorowski), Eryk Szeląg (70′ Hubert Górecki), Seweryn Piechocki (65′ Adam Staciwa).
Kamil Niedźwiedziński, Filip Leśniewicz
Kolejne spotkanie zespół rozegra na wyjeździe już w środę w Lesznie o godzinie 18:00 z miejscową Polonią Leszno.