Nie odpuścili!

18 marca 2023

Mamy to! Sokół po początkowych trudnościach pokonał na wyjeździe Polonię Środa Wlkp. 3-2. Bramki dla Sokoła zdobyli Tomasz Kowalczuk, Krystian Pawlak oraz Fabian Grzelka.

Początek meczu w wykonaniu Sokoła był fatalny. Polonia bardzo szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 5 minucie Kacper Nowak nie kalkulując przedarł się prawą stroną w pole karne Sokoła i strzałem w dalszy róg bramki Szabłowskiego dał Polonii prowadzenie. Dziesięć minut później lewa strona Sokoła znów zawiodła i tym razem to Kluczyński wypracował sobie akcję, która przyniosła drugiego gola.

Sokół w pierwszej odsłonie meczu nie miał zbyt wielu okazji do odrobienia strat. Akcji lewym skrzydłem praktycznie nie było, bo Mateusz Molewski częściej schodził do środka niż dośrodkowywał. a n osamotniony na drugim skrzydle Janiak nie potrafił skutecznie wprowadzić futbolówkę w pole karne.

Obraz meczu odmienił się w 23 minucie, kiedy to Sokół nawiązał kontakt z Polonią po stałym fragmencie gry. Rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Molewski. Uderzył znakomicie przy słupku i choć bramkarz Polonii zdołał wybronić to wobec dobitki Kowalczuka był bezradny.

Po koniec pierwszej połowy ekipa Cichosa przejęła nawet inicjatywę i niewiele brakowało na doprowadzenie do remisu.

Na drugą połowę trener Sokoła desygnował do gry Stańczyka i Kryga. Efekt zmian zauważyliśmy już w 55 minucie, gdy po akcji byłych polonistów, Andrzejewskiego i Pawlaka Sokół doprowadził do remisu. Przytomne zmiany dokonane przez trenera, a w szczególności pojawienie się na placu gry Wzięcha i Grzelki sprawiły, że Sokół powalczył o wygraną. W 80 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Wzięcha fantastycznie wykorzystał Grzelka, który piłkę do siatki Frąckowiaka skierował zaledwie minutę po pojawieniu się na murawie.

Polonia Środa Wlkp. – Sokół Kleczew 2-3  (2-1)

Nowak 5′, Kluczyński 15′ – Tomasz Kowalczuk 23’Krystian Pawlak 55′ , Fabian Grzelka 80’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer (80′ Fabian Grzelka), Jan Andrzejewski, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Tomasz Kowalczuk (63′ Mateusz Wzięch), Mateusz Ławniczak (46′ Eryk Kryg), Kacper Janiak, Mateusz Molewski (46′ Cezary Stańczyk), Michał Grobelny, Krystian Pawlak.