11 marca 2023

Sokół przegrał z Cartusią Kartuzy 1-2 w pierwszym meczu ligowym w tym roku. Jedynego gola dla Sokoła w pierwszej części spotkania zdobył Adrian Kaliszan.

Do spotkania z Kartuzami Sokół przystępował bez Tomasza Kowalczuka pauzującego za kartki. Jego miejsce w środku zajęli Michał Grobelny i Mateusz Ławniczak. Ta dwójka zawodników miała zadbać o to by żaden z zawodników przeciwnika nie mógł przedostać się pod bramkę Sebastiana Szabłowskiego. I przez większość meczu tak było.

Sokół spotkanie zaczął z rozmachem. Liczne akcje Mateusza Wzięcha i Kacpra Janiaka dały prowadzenie już w 15 minucie. Niezła gra Sokoła trwała do 29 minuty, gdy Cartusia wywalczyła rzut różny i dość nieoczekiwanie doprowadziła do remisu. Później niestety było coraz gorzej. Najpierw Kacper Janiak nie wykorzystał rzutu karnego by kilka chwil później jeszcze jeden sprowokować, dzięki czemu Cartusia nie mając praktycznie sytuacji podbramkowych prowadziła już 2-1.

Po zmianie stron Sokół dość krótko starał się doprowadzić do wyrównania. Krystian Pawlak i Mateusz Wzięch byli bardzo bliscy by tego dokonać, ale na przeszkodzie stawał bramkarz Cartusii, który bronił dziś znakomicie. Później mecz stracił na atrakcyjności. Cartusia konsekwentnie realizowała  taktykę gry przerywanej. Zupełnie przygasł Janiak i Wzięch, a reszta zespołu im wtórowała. Faule jeden za drugim skutecznie wyrwały cały zespół z rytmu gry, a uciekające kolejne minuty sprawiły, że Sokół wyniku już nie dogonił.

Sokół Kleczew – Cartusia Kartuzy 1-2 (1-1)

Adrian Kaliszan 15’ – Damian Garbacik 29’, Damian Garbacik 38’ (k)

Sokół: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer, Jan Andrzejewski (87’ Emanuel Mikołajczyk), Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Mateusz Ławniczak (80’ Eryk Kryg), Michał Grobelny, Kacper Janiak, Mateusz Molewski (70’ Fabian Grzelka), Mateusz Wzięch, Krystian Pawlak