Porażka z Pogonią Nowe Skalmierzyce!

15 października 2022

Niestety przegrywamy kolejny mecz w Kleczewie. Dziś Sokół musiał uznać wyższość Pogoni Nowe Skalmierzyce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3. Bramki dla Sokoła zdobyli Kacper Janiak i Fabian Grzelka.

Początek spotkania był wymarzony. Po zaledwie trzech minutach od pierwszego gwizdka sędziego Sokół prowadził 1-0. Dośrodkowanie z głębi pola świetnie na bramkę zamienił Kacper Janiak. Filigranowy pomocnik Sokoła strzelił mocno z półwoleja tuż obok słupka i bramkarz choć rosły nie miał szans wychwycić futbolówki.

Niestety prowadzenie Sokoła nie trwało długo. Już w 9 minucie goście odpowiedzieli golem Kacpra Majerza. Duży udział przy stracie gola miała kleczewska defensywa, który zbyt biernie przyglądała się poczynaniom napastnika Pogoni.

W 18 minucie Fabian Grzelka zdobył drugą bramkę dla Sokoła. Najlepszy strzelec drużyny wykorzystał znakomite podanie Patryka Kieliby i z najbliższej odległości atomowym strzałem pokonał golkipera Pogoni. Tym razem prowadzenie Sokół utrzymał do przerwy, ale po zmianie stron bardzo szybko je stracił. Znów fatalny błąd w defensywie był główny powodem wyrównania.

Pogoń od tego momentu grała dużo pewniej i to ona dominowała na boisku. Sokół odgroził się tylko dwa razy. Najpierw w słupek z rzutu wolnego trafił wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Molewski, a później  będąc w świetnej sytuacji prosto w bramkarza trafił Przemysław Jurków.

Przyjezdni grali konsekwentnie, jak na własnym terenie. Taka gra została nagrodzona trzecim golem  Pogoń wygraną wyszarpała w ostatnich minutach meczu. Gola głową w 88 minucie zdobył Grzegorz Wachowiak.

Po 12 meczach Sokół zajmuje 12 miejsce w lidze i ma już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.  W następnej kolejce zespół Łukasza Cichosa będzie musiał szukać punktów w Swarzędzu, gdzie zagra z tamtejszą Unią.

Sokół Kleczew – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2-3 (2-1)

Kacper Janiak 3’, Fabian Grzelka 18’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski, Adrian Kaliszan, Igor Martuszewski, Patryk Kieliba, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski (59’ Mateusz Molewski), Paweł Bednarski, Kacper Janiak, Mateusz Wzięch (66’ Przemysław Jurków), Fabian Grzelka (89’ Łukasz Bogajewski).