Karatecy Sokoła na Mistrzostwach Polski UWK

28 kwietnia 2022

W dniu 23.04.2022 roku w Poddębicach odbyły się Mistrzostwa Polski Karate United World Karate. Liczna kadra Sekcji Karate Sokoła Kleczew nie zawiodła stając na podium w tak ważnych zawodach. Swój debiut zaliczyła Klaudia Groszewska startując w kumite dziewczyn. Klaudia uplasowała się tuż za podium tocząc walki z utytułowanymi przeciwniczkami z innych klubów. Do udanych występów można zaliczyć również starty Nikoli Rogowskiej i Grzegorza Liperta, którym także brakło niewiele, żeby stanąć na podium. Pogratulować należy Adamowi Lipertowi, który wraz z drużyną zajął pierwsze miejsce w kumite drużynowym. Wszystkich cieszy, że nasi młodzi wojownicy robią ogromne postępy co widać na zawodach.

Oczywiście nasza  kadra seniorska przygotowująca się do tegorocznych Mistrzostw Świata, więcej pod linkiem https://pomagam.pl/karatekleczew , wykonała zadanie w 100% i nie zawiodła swoich fanów i kibiców. Maria Stranc, Justyna Szmajdka i Natalia Nowak wraz z koleżanką Natalią Leśniak pokazały swoją formą wyższość nad przeciwniczkami z innych klubów i zajęły pierwsze miejsce w konkurencji kumite (walki) drużynowego pokonując w finale drużynę Łódzkiego Klubu Karate. Bardzo dobrze poszło również naszym seniorkom w kumite indywidualnym. Zajęły całe podium, plasując się następująco: Natalia Nowak złoty medal, Justyna Szmajdka srebrny medal i Maria Stranc brązowy medal. Mogło być jeszcze lepiej , gdyby nie zabrakło ze względu na chorobę naszego utytuowanego seniora Kamila Gauzy. Bardzo się cieszymy, że grupy seniorskiej startującej w zawodach dołączają młodzi karatecy. Optymizmem napawa też dobra forma dziewczyn  przygotowujących się do Mistrzostw Świata.

Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim naszym sponsorom, bo to dzięki ich wsparciu możemy trenować i brać udział nawet w najwyższej rangi zawodach.