18 lipca 2021

Sokół Kleczew pokonał Chemika Bydgoszcz 3-2 w pierwszym letnim sparingu przed zbliżającym się nowym sezonem piłkarskim 2021/2022. Dwie bramki w tym meczu zdobył nowy nabytek kleczewian Krzysztof Biegański.

Swoją przydatność dla drużyny doświadczony Biegański potwierdził już w pierwszych minutach meczu. Po krótkiej wymianie piłek z Mateuszem Molewskim silnie uderzył na bramkę Chemika, jednak tym razem prosto w bramkarza. Drugi nowy nabytek Sokoła Molewski zaprezentował się równie dobrze. Świetnie operował piłką i celnie dogrywał, jak choćby w 20 minucie, gdy otworzył drogę do bramki Majerowi. Ten jednak spudłował mając przed sobą tylko bramkarza.

Biegański swojego pierwszego gola zdobył w 37 minucie . Potężne uderzenie z ostrego kąta po tym jak Patrzykąt główką trafił w poprzeczkę złamałoby każdego bramkarza. Kolejne gole padły w drugiej części meczu. Jednego z nich zdobył testowany skrzydłowy i mieliśmy 2-0. Trener Bekas sprawdził w sumie sześciu piłkarzy. Ich przydatność będzie sprawdzana jeszcze w kolejnych dniach. Bydgoszczanie w drugiej połowie w krótkim czasie doprowadzili do remisu, ale jak szybko ten remis wywalczyli, tak szybko go stracili. Biegański zdobył kolejnego gola, tym razem głową, udowadniając, że potrafi strzelać z każdej pozycji.

Kolejny sparingu już w najbliższą środę. Sokół podejmie na własnym terenie Włocłavię Włocławek.