Optymizm przed pucharem.

5 lipca 2020

W ostatnim sparingu przed pucharową rozgrywką w Luboniu Sokół pokonał w Kleczewie Jarotę Jarocin 1-0. Gola dającego zwycięstwo zdobył nie kto inny, jak Łukasz Zagdański. Dla snajpera Sokoła było to siódme trafienie w tym okresie przygotowawczym.

Początkowe minuty spotkania to znów kłopoty z wejściem w odpowiedni rytm meczowy, ale potem było już tylko lepiej. Sokół choć w pierwszej połowie gola nie zdobył to akcje konstruował bardzo przemyślanie i z dużym animuszem. Bardzo aktywni na skrzydłach byli Norbert Grzelak i Paweł Piceluk. Zmiana pozycji na boisku z napastnika na pomocnika w przypadku Piceluka bardzo służy temu zawodnikowi. W meczu z Jarotą niejednokrotnie mógł zaprezentować niesamowitą szybkość jaką dysponuje. Podobnie Grzelak też był nie do zatrzymania. Jego rajdy bardzo efektowne czasem były zbyt długie, ale widać że ten zawodnik będzie jedną z głównych sił ofensywnych w nowym sezonie.

Wrażenie uśpionego sprawiał dzisiaj Łukasz Zagdański, jednak to tylko pozory bo napastnik tylko czyhał na dogodną sytuację w której mógłby strzelić gola. Tak też się stało w drugiej części meczu. Po akcji Tomasza Koziorowskiego piłka dotarła w pole karne, gdzie Zagdański bramkarza gości pokonał strzałem głową. Okazji strzeleckich było znacznie więcej, ale ostatecznie skończyło się na jednym trafieniu.

Za tydzień Sokół wyjedzie do Lubonia na pucharowe spotkanie z tamtejszą Stellą. Mecz rozegrany zostanie o godz. 17.00.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 1-0 (0-0)

Łukasz Zagdańki  59′

Sokół: Hubert Świtalski – Tomasz Koziorowski (78’ Mateusz Majer), Szymon Bartosik (60’ Konrad Mechowski), Dawid Śnieg, Arkadiusz Kaliszan, Maciej Adamczewski, Mateusz Roszak, Konrad Kobylarek (60’ Emanuel Mikołajczyk), Norbert Grzelak, Paweł Piceluk (58’ Olaf Wójtowicz), Łukasz Zagdański.