GŁÓWNI SPONSORZY:

Mikołaj Pingot znakomity piłkarz, a wkrótce także trener?

13 kwietnia 2020

Kontynuujemy cykl o trenerach grup młodzieżowych. Po przybliżeniu sylwetki Krystian Jóźwiaka (tutaj artykuł => Najmłodszy trener Sokoła!) tym razem pod lupę bierzemy postać Mikołaja Pingota do niedawna kluczowego piłkarza zespołu seniorów Sokoła Kleczehttp://Najmłodszy trener Sokoła!https://www.sokolkleczew.pl/najmlodszy-trener-sokola/w. Mikołaj Pingot za niespełna miesiąc skończy 33 lata. Karierę zawodniczą zawiesił z końcem poprzedniego sezonu, gdy odnowiła mu się kontuzja kolana. Choć od lat kojarzony jest głównie z Sokołem to nie jest on wychowankiem naszego klubu. Mikołaj swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sparcie Konin, gdzie prezesem był wówczas jego ojciec Marek Pingot. Do Sokoła trafił w wieku 24 lat za namową prezesa Michała Wasika i od razu stał się podstawowym zawodnikiem drużyny i pozostał nim na kolejne osiem lat.

Mikołaj pochodzi ze sportowej rodziny. Z braćmi Maciejem i Mateuszem wspólnie grali dla Sparty Konin. Bratanek Maksymilian to obecnie zawodnik Lecha Poznań CLJ U-17.

Kariera trenerska Mikołaj Pingota kiełkowała dwutorową z karierą piłkarską. Obecnie prowadzi zespołu Juniorów Starszych i Trampkarzy starszych, ale w przeszłości pod swoją opieką miał zespoły zarówno Sokoła, jak i Sparty (Trampkarz Młodszy C2 Sparta Konin, Trampkarz Starszy C1 Sparta Konin, Junior Młodszy B1-B2 Sparta Konin, Orlik Sokół Kleczew, Młodzik Młodszy D2 Sokół Kleczew, Młodzik Starszy D1 Sokół Kleczew, Trampkarz Młodszy C2 Sokół Kleczew, Trampkarz starszy C1 Sokół Kleczew, Junior Młodszy B1 Sokół Kleczew).

W młodych zawodnikach szuka wytrwałości i gotowości do poświęceń. Aktualnie jest w trakcie kursu UEFA A, który odbywa we Wrocławiu. To już trzeci szczebel podnoszenia umiejętności szkoleniowych według wytycznych UEFA. Ukończenie kursu na tym poziomie uprawnia do pracy z zespołami młodzieżowymi, seniorskimi najwyższych klas amatorskich, niższych zawodowych oraz przygotowują do pełnienia funkcji asystenta pierwszego trenera w najwyższych ligach zawodowych.

Wcześniej ukończył kurs UEFA B w Płocku, a na samym początku Instruktora Piłki Nożnej w Koninie.

Za swój sportowy sukces uważa możliwość poznania ludzie ze środowiska piłkarskiego. Wśród głównych celów kariery trenerskiej stawia podnoszenie umiejętności indywidualnych i zespołowych zawodników, zarówno sferze mentalnej, jak i nauce poprzez sport. Mikołaj karierę zawodniczą miał znakomitą, czy kariera trenerska będzie równie udana. Serdecznie mu tego życzymy!